کاشت مو

آنچه باید از کاشت مو بدانید ، تکنیک های نوین برای کاشت مو است که می تواند موی طبیعی و قابل رشد را به شما اهدا کند، یکی از مهم ترین عوامل برای کاشت مو ، ریزش مو است .
امروزه ریزش مو یکی از معضلات اکثر انسان ها بخصوص جوان ها می باشد که این معضل در روحیه و اعتماد به نفس آنها تاثیر به زیادی می گذارد و برای درمان این موضوع به مراکز مختلف با هزینه های زیاد مراجعه می کنند و هیچ نتیجه ای نمیگیرند .
ریزش مو حالات گوناگونی دارد یکی از این حالات ریزش مو به صورت سکه ای می باشد که به آن آلوپسی آره آتا نیز می گویند. اندازه این ریزش مو می تواند از 1 تا  5 سانتی متر و به صورت یک گردی باشد. این ریزش مو در هرسنی می تواند دیده شود شیوع آن بسیار کم می باشد ولی به طور مساوی درخانم ها و آقایان دیده می شود.


کاشت مو ی انجام شده در کلینیک دکتر غلامین با استفاده از دستگاه ها و امکانات پیشرفته خواهد بود و که پس از کاشت مشاوره ی تخصصی در زمینه مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو به فرد داده خواهد شد دکتر غلامین با بیماران در ارتباط بوده و سوالات احتمالی ایشان خواهند بود .
مهم ترین مساله بعد از کاشت مراقبتهای پس از کاشت مو (Post-op Section) و خدمات لازم و ضروری از جمله برداشتن پانسمان خواهد بود ، در بسیاری از موارد می توان با انجام PRP ، مزوتراپی و ویتامین درمانی نتایج درخشان تری بعد از کاشت دریافت کرد .
به علاوه می توان در کنار خدمات کاشت مو ، از خدماتی مانند درمان ریزش مو، استحکام بخشی به موها و تقویت ریشه های مو توسط روش هایی مثل پی آر پی نیز استفاده نمود .

کاشت مو
ریزش مو سکه ای می تواند از لحاظ زیبایی در فرد ناراحت کننده باشد و باعث خجالت وی  و کاهش اعتماد به نفس او شود. ریزش موی سکه ای علاوه بر موی سر می تواند در مژه، ابرو و ریش و سبیل نیز ایجاد شود. البته این موارد به طور همزمان اتفاق نمی افتد.
نکات مهم در در ریزش مو سکه ای:
– بر خلاف تصور بسیاری از افراد، ریزش سکه ای مو فولکیول های  مو را از بین نمی برد و باعث ریزش دائمی و همیشگی نمی شود و در اکثر افراد رویش مجدد مو دوباره اتفاق می افتد
– معمولا اولین مرحله ریزش مو سکه ای در سر می باشد ولی در برخی دیگر از افراد اولین محل ریزش مژه و ابرو می باشد.
– این بیماری به نظرمی رسد علت ژنتیکی داشته باشد و همچنین بر ناخن ها نیز اثر  بگذارد و به نظر می‌رسد یک واکنش خود ایمنی در افراد مستعد از نظر ژنتیکی ایجاد می‌شود. البته علل ژنتیکی موثر در این نوع ریزش مو، به عوامل متعددی بستگی دارند. پس ممکن است با سایر بیماری‌های خود ایمنی همراه باشد. ابتلای ناخن‌ها به این بیماری در ۱۰ تا ۱۵ درصد موارد دیده می‌شود.در مان قطعی برای ریزش مو کاشت مو ی طبیعی است .
– یکی از علل ریزش سکه ای مو می تواند وجود عفونت در بدن یا وجود قارچ باشد که موجب ریزش مو در یک ناحیه شود
– یکی دیگر از علل این ریزش ها می تواند به دلیل استرس و عوامل محیطی باشد.
– مشاهدات نشان داده بیماری در دهه دوم تا چهارم زندگی بیشتراتفاق می افتد.
– ممکن است این نواحی پس از مدتی دوباره موهایش رشد کند ولی نواحی دیگر درگیر شوند
– رشد این موها مجددا در 35 تا 80 درصد موارد تا یک سال پس از ریزش رشد می کند.

کاشت موی طبیعی

اهمیت موها

بعد از تشخیص علت ریزش و تضعیف شما با دو گزینه همراه هستید ، در وهله ی اول درمان دارویی توصیه می شود ، استفاده از دارو ها و مواد ضد ریزش و تقویت کننده ریشه و ساقه ی مو که به تجویز پزشک مورد استفاده قرار می گیرد می تواند نتایج خوبی به شما ارائه دهد .

در ادامه می توان از روش های دیگری نظیر روش های تزریقی استفاده کرد .

درمان های تزریقی برای ریزش مو :

 • مزوتراپی
 • پی آر پی

در صورتیکه شدت تضعیف ریشه ها زیاد باشد نیاز به روش های دائمی مانند کاشت و پیوند مو دارید. البته مزوتراپی نتایج بسیار درخشانی را به بیماران در درمان های این چنینی ارائه می کند و پی آر پی هم به کمک پلاسمای خون می تواند در خونرسانی و تقویت ریشه ها اثرات چشمگیر بروز نماید .

روش های کاشت مو

راه حل های زیادی برای درمان کم پشتی و طاسی سر وجود دارد که تاثیرگذارترین آنها کاشت مو میباشد  که در زیر به آنها اشاره شده است:

کاشت مو


رایج ترین روش های کاشت مو FUT و FIT میباشد

 1.  روش کاشت مو FUT

  روش FUT بدین صورت میباشد که یک نوار باریک که قطر این نوار بستگی به مقدار شلی پوست سر دارد از پوست پر موی پشت و طرفین سر برداشته می شود و در اخر منطقه برداشت شده مو با تکنیک خاص بخیه میشود ودر طی 12 الی 14 روز این بخیه ها کشده خواهد شد باریکه برداشته شده از پشت سر توسط تکنسین های کاشت مو به قطعات کوچکی به نام گرافت تقسیم می شود که هر گرافت شامل1 تا 4 تار مو می باشد و این گرافتها در جلوی سر کاشته می شود . روش FUT یک عمل جراحی کلاسیک می باشد حتما باید توسط پزشک کاملا اشنا به تکنیک های جراحی صورت گیرد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

مزایای کاشت مو به روش fut

در کاشت مو،  به روش fut میزان آسیب رسیدن به ریشه های مو بسیار کاهش می یابد و 90 در صد از موهای برداشته شده از پشت سر به صورت سالم در ناحیه های کم پشت پیوند زده می شود و همین امر باعث برتری روش کاشت مو به روش fut نسبت به سایر روش ها می باشد. در این روش قبل از عمل نیاز به کوتاه کردن موهای پشت سر نمی باشد. بطور کل از مزایای این روش می توان به بالا بودن پایداری پیوند های مو، امکان کاشت مو طی یک جلسه و امکان بوجود آوردن تراکم دلخواه در افراد مختلف نام برد

 1.  روش کاشت موFIT

  در روش FIT برش و بخیه وجود ندارد و در زمانی استفاده میشود که بانک مو نسبتا خوب باشد در ضمن نیازی به بستری شدن هم ندارد .در این روش با بی حس کردن موضعی و ضد عفونی شدن کامل فولیکول های مو با ابزار خاص بطور مجزا برداشته شده ودر قسمتهایی که طاسی سر وجود دارد کاشته میشود FIT بدین صورت میباشد که در صورت کم بودن بانک مو میتوان از موهای بدن برای پیوند استفاده کرد لازم به ذکر است که با برداشت مو از پشت سر ، محل برداشت غیر قابل رویت خواهد بود و محل پیوند مو کاملا طبیعی میباشد و نیز نیازی به گذراندن دوران نقاهت بعد از کاشت مو نمی باشد

کاشت مو

کلینیک دکتر غلامین با تجربه و پیشینه ای بی نظیر در زمینه کاشت مو همراه با تیم فوق تخصصی خود و با بهترین امکانات و تجهیزات پزشکی و بروز ترین روش‌های درمانی و داروئی آماده ارائه تمامی خدمات پوست ، مو و زیبایی می باشد .
این مرکز با ارائه بالاترین سطح کیفی و دریافت رضایت متقاضیان کاشت مو کلیه روش های fut-fit و یا روش ترکیبی را انجام داده و کاشت های انجام شده توسط دکتر غلامین با بالاترین تراکم مو و طراحی طبیعی ترین خط رویش موها و ظاهری بسیار ایده ال و یک دست بالاترین میزان رضایتمندی از جانب مشتریان را دریافت نموده است .

کاشت مو به روش fit

کاشت مو FIT

در کاشت مو به روش FIT که نسبت به روش FUT کم تهاجمی تر می باشد واحدهای فولکولی مو را از ناحیه پشت سر که  حجم بالایی از مو را دارد و دارای بانک موی مناسب می باشد با استفاده از یک پانچ خیلی ریزتوسط تکنسین های کاشت مو یکی یکی برداشته می شود و به ناحیه ای که نیاز به کاشت مو دارد انتقال می یابد با برداشت مو از پشت سر هیچ گونه جای زخمی ایجاد نمی شود و محل برداشت غیر قابل رویت خواهد بود در کاشت مو به روش FIT  هیچ گونه جای برش و بخیه ای ایجاد نمی شود و با بی حس کردن موضعی این کار انجام می شود در این روش محل پیوند مو کاملا طبیعی می باشد.در کاشت مو به روش FIT خط رویش  بسیار طبیعی است و زیبایی خاص خود را دارد ، دوره ی نقاهت بسیار کوتاه است و فرد دچار آسیب نمی شود .

مزایای کاشت مو به روش FIT

این روش کم تهاجمی می باشد و در پوست هیچ گونه برشی ایجاد نمی شود و بعد از انجام کاشت مو بیمار مرخص می شود و نیاز به بستری شدن ندارد
مدت زمان انجام این روش کمتر می باشد و دوره بهبودی سریعتر شکل می گیرد و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد
محل پیوند مو در کاشت مو به روش FIT بسیار طبیعی می باشد.

کاشت مو

کاشت مو  ترکیبی و نکات آن :

از مزیت های بارز کاشت مو ترکیبی کاشت تعداد زیادی مو در یک جلسه می باشند .

انجام روش ترکیبی دارای هزینه کمتری نسبت به تک تک انجام دادند سایر روش ها دارد .

در روش ترکیبی می توان نواحی از سر را که دارای طاسی بیشتری است را کاشت انجام داد .

کاشت مو ترکیبی به نسبت به روش های قدیمی خطر دیده شدن جای بخیه را ندارد .

محدوديت های انجام کاشت مو

1- محدودیت های که به بیمار ارتباط دارد:هر چه محدوده برداشت مو در سر بیمار کمتر باشد کاشت مو ضعیف تر خواهد بود
2- کیفیت مو:هر چه مو نارک تر و روشن تر باشد ضعیفتر است و هر چه تیره وضخیم تر پوشانندگی بیشتری دارد.
3- وسعت منطقه کاشت: ریزش مو باید به حتی باشد که سر بیمار قابلیت کاشت را داشته باشد گاهی به تشخیص پزشک کاشت انجام نمی شود و راه های درمانی دیگری توصیه می شود.
مراحل کاشت مو:پس از انجام مراحل بی حسی و مشخص کردن منطقه کاشت
•  خارج کردن موها به شکل واحدهای فولیکولی از پشت سر که هر واحد فوليکولی از 3- 1 تارموی ضخيم،2- 1 تارموی کرکی، اعصاب و عروق خونی، بافت چربی نگهدارنده و عضله مخصوص مو تشکيل شده است.
•  کاشت بسیار منظم و تک تک  گرافت ها درنقاط دچار طاسی بدون نیاز به تراشیدن موی سر(بسته به روش و متدی که پزشک جراح توصیه کند)

خط رویش مو

همانطور که می دانید خط رویش در جلوی سر قرار می گیرد ، یک جراح کاشت مو  برای شما یک خط فرضی برای کاشت مو در نظر می گیرد.

این خط در در ابتدا فرضی بوده و در نهایت دارای موهایی با رشد طبیعی خواهد و فاصله ی بین پیشانی و موی سر را ایجاد می نماید . وجود مو در این ناحیه تاثیر به سزایی در چهره ی فرد دارد ، بنابراین تشخیص آن و نیز ترسیم آن برای چهره ی افراد حائز اهمیت است ، در صورتیکه این محل به خوبی کاشته نشود و یا متناسب با نوع صورت فرد اندازه گیری نشود می تواند تا حد بسیاری در زیبایی بیمار تاثیر بگذارد .

ترتیب قرار گیری اعضای صورت و میزان سن افراد در ترسیم خط رویش اهمیت ویژه ای داشته میتواند یک چهره ی زیبا و یک خط رویش کاملا طبیعی به بیمار تحویل دهد .

کاشت موی طبیعی و خط رویش

تراکم موها در کاشت مو :

تراکم موها با بانک مو رابطه ی مستقیمی دارد ، درواقع هر چقدر که موها از تراکم بیشتری برخوردار باشد بعد از کاشت نیز موهای بیشتری برای کاشت خواهیم داشت ، میزان دقیق تراکم موها با شمارش تعداد رشته موها در هر اینچ مربع به دست می آید که می تواند بیانگر پرپشت یا کم پشت بودن موها باشد .

در حالت کلی هر فرد در هر اینچ ۲.۵ سانت مربع حدوداً ۲۱۰۰ رشته مو دارد اما ممکن است که این تعداد موها در قسمت های مختلفی از بدن به صورت پراکنده پخش شده باشند .
به یاد داشته باشید که تراکم یا پرپشتی مو می‌تواند در جای جای سر متفاوت باشد .
پس از پاسخ گويي به سوالات شما و تكميل مشاوره ،تعداد تار مورد نیاز برای کاشت سر شما و همچنین هزینه آن مشخص و بیان می شود و در صورت تمايل شما به کاشت موی طبیعی، نوبت عمل به شما داده مي شود.شما روز عمل مي بايست جواب آزمايشات را آماده نموده و توصيه هاي قبل از عمل را نيز رعايت فرمائيد

کاشت مو در بانوان

ریزش مو در بانوان به دلایل مختلفی رخ میدهد اما موضوع مهم این  میباشد که راه حل برای رفع این موضوع در بانوان وجود دارد و آن هم کاشت مو در بانوان است تکنیک کاشت مو در زنان و مردان تفاوت ندارد فقط مسمومیت بانوان به دلیل تزریق لیدوکایین  نسبت به آقایان بیشتر است پس باید لیدوکایین را به آرامی و با دقت به سر تزریق نمود . حتما باید علت ریزش مو در بانوان تشخیص داده شود تا زمانی که این علت تشخیص داده نشود نباید هیچ گونه اقدام درمانی صورت بگیرد .

کاشت مو در بانوان

کاشت مو در بانوان

چه زمانی برای کاشت مو در خانم ها مناسب تر است؟

کاندیدای کاشت مو در بانوان مانند آقایان می باشند فقط در برخی از موارد باید دقت لازم بیشتری وجود داشته باشد و بهترین راه برای مشخص شدن این کار که آیا کاندید پیوند مو می باشید  یا خیر مشاوره با پزشک متخصص می باشد.
روش های مراقبت از مو بسیار هزینه بر هستند و ممکن است در بیشتر موارد نتیجه ی مطلوب را به فرد ارائه ندهد. از این رو بسیاری از خانم ها برای اصلاح طاسی و کم پشتی مو در قسمت های جلویی و تکه ای از سر اقدام به کاشت مو می کنند.
پزشک برای کاشت مو به صورت طبیعی اقدام به روش های نوینی خواهد کرد که باعث میشود موها پرپشت و زیبا شوند.
از رایج ترین روش های کاشت مو در بانوان نیز همان  روش های FIT و FUT میباشد.
. دکتر محسن غلامین مفتخر است تا روش های جدید و نوینی از کاشت مو را به شما دوستان ارائه دهد، در صورتیکه نیاز به دریافت مشاوره ی تخصصی در این زمینه دارید میتوانید با ایشان در ارتباط باشید.

موارد قبل از کاشت مو

قبل از کاشت مو فرد باید مورد معاینه و مشاوره قرار بگیرد در صورتیکه فرد بیماری خاصی دارد با پزشک خود در میان بگذارد . یک هفته قبل از عمل با مشورت پزشک معالج دارو هایی را که مصرف می کند متوقف کند و هم چنین یک هفته قبل از کاشت مو از کشیدن دخانیات و مصرف مشروبات الکلی خودداری نماید.در ضمن در روزی که باید عمل کاشت مو انجام شود مو سر خود را چند بار با شامپو بشویید و مایعات زیاد ننوشید.

دکتر غلامین متخصص کاشت مو غرب تهران، توصیه میکنند که اگر می خواهید نتیجه خوبی از جراحی خود داشته باشید حتما باید یک سری نکات را قبل از کاشت مو رعایت نمایید. در ادامه می پردازیم به اقدامات قبل از کاشت مو

اقدامات قبل از کاشت مو

 • اجتناب از مصرف دخانیات و الکل دو هفته قبل از عمل
 • از مصرف داروهای مسکن مانند ناپروکسن و ایبوپروفن خودداری نمایید
 • پزشک خود را از بیماری ها و داروهایی که مصرف می کنید،حتما مطلع سازید.
 • از قرص ویتامین e و حاوی ویتامین e پرهیز نمایید
 • شب قب از عمل خواب خوبی داشته باشید و به خوبی استراحت نمایید
 • اگر کاشت مو را با روش FUT انجام می دهید، حتما از 3 هفته قبل از عمل موهایتان را نتراشید و اندازه موهایتان حتما باید 2.5 تا 3 سانتی متر باشد
 • حتما شب قبل از عمل موهایتان را شستشو دهید
 • اجتناب از مصرف قرص های آسپرین و حاوی آسپرین از یک هفته قبل از عمل

عمل کاشت مو

موارد بعد از کاشت مو

 • از کمپرس یخ بعد از کاشت مو استفاده نمایید هر یک ساعت 15 الی 20 دقیقه در محل کاشت مو گذاشته شود
 • در هنگام خوابیدن در چند شب اول دو بالشت نرم طوری قرار دهید که به حالت نیمه خوابیده باشید.
 • در چند روز اول بعد از عمل کاشت مو کار های سنگین و ورزش های سخت انجام ندهید و از خم شدن زیاد در حالت ایستاده پرهیز نمائید.
 • تا یک هفته بعد از عمل از خوردن داروهایی مانند آسپرین ، بروفن ، ناپروکسین و سایر مسکن ها اجتناب کنید
 • یک روز بعد از پیوند باید پانسمان در مرکز کاشت مو برداشته شود و بعد از آن روزانه با شامپو بچه بصورت ملایم شستشو داده شود بطور کلی 2 هفته بعد از کاشت مو همه چیز به روال عادی بر می گردد و حداقل تا یک ماه پس از عمل از کوتاه یا رنگ کردن مو خودداری شود.

مراقبتهای بعد از کاشت مو :

 • تعویض و مراقبت ازکاور نفوذپذیر روی سر
 • اجرای  توصیه های پزشک  و مصرف داروها به موقع
 • در ده روز اول بعد از طراحی موهای جابجا شده به طرز بالقوه امکان واکنش نشان دادن به عمل خرید خود را دارند. بعد از 3-2 ماه موهای جدید شروع در مکان جدید شروع به رشدی کنند و بعد از 9-6 ماه موها شروع به ضخیم شدن می کنند
 •  محل آسیب پذیر باید تا دو روز بعد از عمل جراحی از اشعه آفتاب محافظت شود. همچنین از شستشو ناحیه به وسیله ی شامپو تا دو روز باید خودداری شود. البته برخی پزشکان از روز بعد از طرحی اجازه شامپو کردن مو را به افراد می دهند.
  استحمام بعد از کاشت مو

  سعی کنید روز اول استراحت کنید و به آرامی بخوابید ، بی حسی های موضعی که در سر شما ایجاد میشود ممکن است کمی شمارا گیج و بیحال کند ، با کمی استراحت میتوانید به کارهای روزمره خود بازگردید و امور را به خوبی انجام دهید .
  بعد از آن نیاز دارید تا استحمام کنید . در صورت امکان روز جراحی دوش بگیرید تا نیاز نباشد که در روز اول به حمام بروید .
  شستن موهایی که تازه کاشته شده کمی دشوار است و نیاز به مراقبت ویژه ای دارد .
  برای شستشو از شامپوی بچه استفاده کنید ، شامپو را به یک اسفنج یا یک تکه ابر نرم آغشته کنید و کف زیادی درست کنید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان به موهای کاشته شده دست نزنید و یا آن را ماساژ ندهید.

کاشت ابرو و ریش

کاشت مو می تواند در ابرو و ریش ها نیز انجام شود این موارد در سوختگی و ریختگی ها نتایج بسیار درخشانی را ارائه می نماید .

تقویت موها

تقویت مو

ریزش مو علت های مختلف دارد ، گاهس می توان با شناخت علت ریزش مانع از این عارضه شد و در واقع می توان با درمان های ساده از طاسی جلوگیری کرد.

زمانی که موهای شما دچار تغییر و یا ریزش می شوند به دنبال راهی برای از بین بردن ریزش و تقویت موها هستید ، موها بر اثر عوامل بسیار مهم و حساسی دچار تغییر می شوند و حتی گاهی استرس های روحی مانع رشد موها و یا باعث ریزش آن می شوند.

در مواردی که موهای شما دچار ریزش شده است و میزان باقی مانده ی موها دچار تضعیف ریشه ای گردیده اند ،نیاز دارید تا با روش های دارویی و یا تزریقی موهای خود را تقویت کنید .

اکثر اوقات تضعیف ریشه با کرکی شدن موها بروز می نماید که باعث می شود شما موهایی ظریف و حساس داشته باشید که بسیار نازک هستند .

با مراجعه به مرکز کاشت مو می توانید از خدماتی نظیر تقویت موها استفاده کنید .

سوالات رایج کاشت مو

از جمله سوالات رایج کاشت مو می توان به موارد زیر اشاره کرد

کاشت مو در زنان هم قابل انجام است ؟

بله امکان کاشت مو در زنان نیز وجود دارد که البته برای ریختگی ها و سوختگی ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد . معمولا ریزش مو در خانم ها نسبت به مردان تفاوت هایی دارد .  اگر چه الگوی ریزش موی زنان نسبت به مردان متفاوت است، و اغلب پشت خط مو کم پشت می شود، روش درمانی مردان و زنان مشابه است.
آیا این روش دردناک است؟

خیر کاشت مو دردناک نیست ، زیرا انجام آن با بی حسی موضعی انجام می شود ، البته مقداری تورم و کوفتگی در نواحی مورد نظر وجود خواهد داشت که به کمک داروهای تجویزی قابل رفع است .  بیمار در طول کاشت مو بجز احساس سایش مختصر دردی را احساس نمی کند. پس از کاشت مو کمی قرمزی ایجاد می شود که در عرض چند روز از بین می رود.
مدت زمان عمل کاشت مو چقدر است ؟

دوره ی نقاهت به تعداد گرافت های مو بستگی دارد، هرچقدر تعداد موهای کاشته شده بیشتر باشد میزان بیشتری برای بهبودی زمان لازم است .  معمولا کاشت مو بیش از یک روز طول نمی کشد ( بین سه تا هشت ساعت). با این حال، در بعضی از موارد، وقتی که تعداد تار موی زیادی کاشته می شود، بیمار دوست دارد روش کاشت مو در دو روز صورت بگیرد.

ماندگاری موهای کاشته شده چقدر است؟

معمولا موهای کاشته شده به صورت دائمی برروی سر قرار می گیرند.

آیا کاشت مو برای افراد طاس نیز توصیه می شود ؟

فرد برای کاشت مو نیاز به بانک خوب برای کاشت دارد، در افرادی که دچار طاسی کامل هستند مویی برای پیوند وجود ندارد و در واقع نمی توان این اقدام را برای آن ها انجام داد ، به طور کلی اگر سه ناحیه جلوی سر، بالای سر و فرق سر همزمان طاس باشند، طاسی کامل و درجه هفت محسوب می شود.

کاشت ابرو و مژه برای چه کسانی مناسب تر است؟

افرادی که ابروهای آن ها دچار ریختگی یا سوختگی شده است  گزینه های مناسبی برای کاشت مو هستند ، به طور کلی می توان گفت افرادی با تراکم کم واجد شرایط کاشت ابرو و مژه هستند. البته میزان موفقیت در کاشت ابرو بستگی به توانایی جراح و تیم او دارد. بنابراین توصیه می شود در انتخاب جراح دقت کافی را داشته باشید .

کاشت ابرو برای افرادی با نقص ابرو مناسب تر است و برای بانک مو می توان از موهای پشت گردن و نقاطی از بدن که ضخامت کمتری دارند استفاده کرد. کاشت مژه نیز قابل انجام است ولی بسیار مشکل و پر دردسر است و نتایج هم به اندازه کاشت ابرو رضایت بخش است.

آیا موی قسمت های دیگر بدن را می توان به سر پیوند زد ؟

برای پاسخ به این سوال باید بدانید که موهای مناطق مختلف بدن دارای تفاوت های ساختاری و اساسی با یکدیگرند ، بنابراین نمی توان موی سر را با موی پاها یا پشت گردن مقایسه نمود ، این اقدام امکان پذیر نیست و نمی توان از مناطق دیگر پیوند مو را انجام داد .

آیا کاشت مو نیاز به ترمیم دارد یا دائمی است؟

تراکم موها قبل از جراحی و بعد از آن این نیاز را مشخص می نماید  ، البته در برخی افراد که نیاز به تراکم بیشتر و وسیع تری دارند نیز انجام می شود ،  معمولا  پس از کاشت اولیه به روش fut  از روش fit  یا همان fue  می توان کاشت مو را ترمیم کرد و وسعت بیشتری را پوشش داد .

آیا موهای کاشته شده قابل رشد هستند و می توانند آنها را رنگ یا فر کرد؟

بله موها بعد از کاشت به راحتی بلند می شوند و می توان آن ها را رنگ کرد و حالت داد . حتی می توان موهای کاشته شده را فر نمود .

آیا  برای کاشت مو می توان از فرد دیگری موی پیوندی دریافت نمود ؟

خیر ، این امکان وجود ندارد ، زیرا سیستم ایمنی بدن هر فرد مختص به خود اوست و البته موی کاشته شده روی سر وی باید از بانک موی خود شخص تهیه شود ، به دلیل عدم تطابق خصوصیات بافتی و سیستم ایمنی بدن ، در صورت استفاده از موهای شخص دیگر این موها پس زده می شوند و به اصطلاح  موها پیوند زده نمی شوند.

خدمات کاشت موی دکتر غلامین

روش های مختلفی برای کاشت مو ارائه شده است و تکنیک های نوینی در این زمینه ایجاد شده است که بسیار کاربردی و مفید هستند .
از موفق ترین و کاربردی ترین روش ها می توان به   تکنیک های FIT ، FUT اشاره کرد که با بالاترین میزان تراکم همراه است و بیماران از رضایتمندی کامل و مطلوب بهره مند می شوند .
البته میزان پر پشتی موها به  بانک موی فرد بستگی دارد ، بانک مو در نتیجه یکاشت بسیار تاثیر گذار است و در صورتی که لازم باشد ابتدا بانک مو تقویت می شود ، با توجه به تراکم موهای موجود در بانک موی فرد (بانک مو معمولا در پشت سر قرار دارد )  از یکی از تکنیک ها و یا به صورت ترکیبی از هر دو تکنیک بهره گیری می شود تا نتیجه ی مطلوب و مورد تایید بدست آید.
کاشت موی انجام شده در کلینیک دکتر غلامین با استفاده از دستگاه ها و امکانات پیشرفته خواهد بود و  که پس از کاشت مشاوره ی تخصصی در زمینه مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو به فرد داده خواهد شد دکتر غلامین با بیماران در ارتباط بوده و سوالات احتمالی ایشان خواهند بود .

**

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی که یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است ، در پزشکی زیبایی کاربردهای فراوانی دارد و در حقیقت استفاده از دوزهای کم دارو با تزریق‌های مکرر، در ناحیه مورد نظر باعث می شود که نتایج بسیار مطلوبی برای جوانسازی ، تقویت، از بین بردن درد و … از آن دریافت نمود .

داروهای مورد استفاده در مزوتراپی شامل داروهای هومیوپاتی، عصاره های گیاهی، ویتامین ها، مواد معدنی و آمینو اسیدها می باشد از این رو می تواند تاثیر به سزا و شگرفی در پوست و مو ها ایجاد نماید . گلوله های دارویی بسیار کوچک به طور مستقیم به داخل مزودرم (لایه میانی پوست) وارد می شوند و پوست را وارد مرحله ای از واکنش های مثبت می نماید .

این لایه از پوست دارای خواص بسیار ویژه درمانی می باشد که می تواند باعث جوانسازی پوست و مو شود .. مزوتراپی یک روش بدون درد و بدون نیاز به بی‌حسی است و با زندگی روزمره بیماران تداخلی ندارد.

این روش درمانی می تواند در یک یا چند جلسه درمان انجام شود و شما را به نتیجه ای ایده آل برساند .

مزوتراپی بعد از کاشت مو

مزوتراپی بعد از کاشت مو

مزایای مزوتراپی بعد از کاشت مو

در بسیاری از موارد برای تقویت موهای کاشته شده و پر پشت شدن آن ها و البته جلوگیری از ریزش موهای قبلی نیاز است تا از روش درمانی مزوتراپی یا پلاکت درمانی استفاده شود .

در این روش که از خون غلیظ شده برای تقویت پوست سر و خونرسانی بیشتر به این ناحیه استفاده می شود می توان تا حد بسیاری باعث تقویت موهای قبلی و موهای کاشته شده ، شد .

مهم ترین مساله بعد از کاشت  مراقبتهای پس از کاشت مو (Post-op Section)  و خدمات لازم و ضروری از جمله برداشتن پانسمان خواهد بود ، در بسیاری از موارد می توان با  انجام PRP ، مزوتراپی و ویتامین درمانی  نتایج درخشان تری بعد از کاشت دریافت کرد .
به علاوه می توان در کنار خدمات کاشت مو ، از خدماتی مانند درمان ریزش مو، استحکام بخشی به موها و تقویت ریشه های مو توسط روش هایی مثل پی آر پی نیز استفاده نمود .

هزینه کاشت مو :

یکی از سوالات متداولی که قبل از کاشت مو پرسیده می شود ، هزینه کاشت مو است ، هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد ، فاکتورهای نظیر شرایط بیمار ، تعداد گراف در هزینه کاشت مو تاثیرگذار هستند .

هزینه کاشت مو را به شکل دقیق نمی توان بیان کرد ، فاکتورهای تاثیرگذار در کاشت مو شامل موارد ذیل است :

 • تعداد پیوندهای مو که کاشت می شود
 • تعداد جلسات کاشت مو
 • روش انتخابی برای کاشت مو
 • شرایط بیمار

توصیه های دکتر غلامین پس از کاشت مو :

دکتر غلامین توصیه می کنند پس از کاشت مو مراقبت های مربوط به کاشت را با دقت فراوانی انجام دهید زیرا در نتیجه نهایی کاشت مو این عوامل تاثیر گذار هستند هم چنان بهبودی سریع تر پس از کاشت مو را فراهم می کنند .

نیاز است پس از جراحی کاشت مو اشخاص در چند شب اول به حالت 45 درجه استراحت نمایند .

موها را پس از برداشتن پانسمان ها شست و شودهید ، توصیه می شود حتما با آموزش های که در خصوص شستن موها ارائه می شود شستن موها را انجام دهید

پانسمان ها را هر 24 ساعت یکبار انجام دهید .

تا دوهفته از استحمام با آب پرفشار اجتناب نمایید .

پس از کاشت مو استفاده از کلاه گیس که چسبی باشد توصیه نمی شود

ورم پیشانی پس از جراحی عادی است نباید نگران باشید زیرا پس از مدتی برطرف می شود .

از انجام فعالیت های شدید مانند والیبال ، بدن سازی و شنا پس از کاشت مو به مدت یک ماه اجتناب ورزید .

استعمال سیگار و دخانیات را ترک نمایید ، زیرا استعمال آنها در روند بهبودی تاثیر می گذارد و روند بهبودی پس از کاشت مو را باتاخیر روبرو می کند .

رنگ کردن موها از یک الی سه ماه پس از کاشت مو ممنوع است .

پس از کاشت مو بهتر است تا 14 روز از کوتاه کردن موهای سر اجتناب نمایید .

بخیه ها پس از 14 روز کشیده می شود بنابراین تا زمان کشیدن بخیه ها بهداشت را رعایت نمایید تا بخیه ها عفونت نکند .

پس از کاشت مو بسیار صبور باشید زیرا نتیجه نهایی 9 ماه پس از جراحی نمایان می شود .

استراحت مطلق در 24 ساعت اول پس از جراحی کاشت مو بسیار مهم و ضروری است .

از مصرف نوشیدنی های گاز دار و الکل به مدت 7 روز اجتناب نمایید تا بهترین نتیجه ممکن را پس از کاشت مو بدست بیاورید .

سعی کنید پس از کاشت مو از تعریق زیاد پرهیز نمایید ، پس از کاشت مو نیاز است برای محافظت موها از کلاه استفاده کنید .

پس از کاشت مو بیمار در نواحی سر احساس کرختی و بی حسی می کند ، این امر عادی است و جای نگرانی ندارد زیرا پس از گذشت مدت زمان کوتاهی این حس از بین می رود .

استفاده از مسکن ها و داروهای که پزشک تجویز نموده است علاوه بر کاهش درد به تسریع روند بهبودی نیز کمک می کند .

برخی از نمونه کار های  کاشت مو دکتر غلامین

نقش سیگار در ریزش مو

عوامل بسیار زیادی در ریزش مو تاثیر می گذارد اما یکی از مهم ترین و اصلی ترین عامل ریزش مو، سیگار می باشد. استفاده از یک پاکت سیگار در طول یک روز خطر ریزش مو و طاسی را در هر فرد به مقدار چشم گیری افزایش می دهد اشخاصی که سیگاری هستند و دچار ریزش مو شده اند می توانند با کاشت مو به درمان کم پشتی موهای خود بپردازند.

در افراد سیگاری موها زودتر به رنگ خاکستری در می آید. کشیدن سیگار یک سری از مسایل زیبایی را تحت تاثیر قرار می دهد مانند سفید شدن مو، پیری و تیرگی پوست، افتادگی پوست صورت و پوسیدگی دندان ها.

نقش سیگار در ریزش مو

سیگار چگونه موجب ریزش مو می شود؟

 • سیگار موجب بهم ریخته شدن فعالیت های آنزیمی هورمونی می شود و در نتیجه باعث کاهش تولید هورمون استروژن می شود که موجب ریزش مو می شود.
 • سيگار با افزايش هورمون‌هاي اندروژنيک موجب ریزش مو می شود  و باعث کاهش لایه فوقانی و  ضخامت زير پوست مي‌شود.
 • مصرف سیگار موجب عدم تعادل آنزيمي موثر در بازسازي بافت مو می شود و بر روند سیکل رشد مو تاثیر بسیار زیادی می گذارد.
 • کشیدن پیش از حد سیگار بر مويرگ‌هاي ريز تغذيه‌کننده فوليکول مو تاثیر بسیار زیادی می گذارد و روند ریزش مو را افزایش می دهد.
 • اثرمخرب مواد سمي سيگار در آسيب DNA فوليکول مو تاثیر بسیار زیادی می گذارد و موجب ریزش مو در هر فرد می شود.
 • سیگار دارای مواد سمی و مضری  است که این مواد سمی به ماده ژنتیکی فولیکول مو آسیب می رسانند و آن را تخریب می کنند و در نتیجه باعث ریزش بیش از حد مو می شود.
 • کشیدن سیگار موجب تولید یک سری رادیکال های آزاد می شوند که این رادیکال های آزاد در ایجاد التهاب ناحیه اطراف فولیکول مو مؤثر هستند.

در نتیجه برای جلوگیری از ریزش مو و داشتن موهای سالم از کشیدن سیگار جدا خودداری فرمائید و با کاشت مو می توانید به درمان کم پشتی موهای خود بپردازید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر ، مدیریت سایت دکتر محسن غلامین

درباره دکتر محسن غلامین | کاشت مو | لیزر موهای زائد

دکتر محسن غلامین با انجام خدمات کاشت مو ، لیزر موهای زائد ، برداشتن خال ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس ، تزریق چربی و ... 02144224969-02144224969 آدرس کلینیک در غرب تهران فلکه دوم صادقیه – ابتدای خیابان ستارخان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • نوزده − یک =