بعد از کاشت مو چه باید کرد؟

چند ساعت بعد از کاشت مو به روش FUT بیماران در پشت سر احساس درد می کنند که مربوط به برش جراحی است این سردرد بعد از یکی دو روز بهبود می یابد. بیماران پس از کاشت مو برای تسکین درد سر خود می توانند از مسکن های معمولی استفاده کنند. نکته مهم آن است که کاشت مو باعث سردرد دائمی نمی شود.

بعد از کاشت مو چه باید کرد

در پایان عمل سر بیمار برای محافظت از موهای کاشته شده  پانسمان می شود. مراقبت از پانسمان به خصوص شب ها موقع خواب خیلی حساس و مهم است. در چند شب اول لازم است بیمار سر خود را به سمت بالا نگه دارد برای این کار می تواند از چندین بالش استفاده نماید، بیماران بحالت نیمه نشسته بخوابند. در این وضعیت بدلیل اینکه فشار وریدی و لنفاتیک در سرو گردن کاهش می یابد از تورم پیشانی جلوگیری می شود. ده روز بعد از کاشت مو کلیه آثار عمل از قبیل تورم پیشانی ، زخم یا دلمه خون برطرف می شود . روز بعد از عمل پانسمان توسط پزشک برداشته می شود و موها پس از شستشو با شامپو مجددا پانسمان می شود.

یکی از نکات بسیار مهم بعد از کاشت مو، مراقبت های بعد از کاشت مو به منظور برخورداری از بهترین نتیجه و عدم بروز مشکلات احتمالی ناشی از کاشت مو می باشد که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است :

  • توصیه می شود سر بیماران در هفته اول 24 ساعته پانسمان داشته باشد و لازم است پانسمان هر روز عوض شود
  • بعد از تعویض پانسمان سر باید با شامپو شسته شود( شسته شدن علاوه بر جلوگیری کردن از بروز عفونت از جمع شدن شوره و چربی در سر جلوگیری می کند.)
  • برای شستشوی سر می توانند از شامپوهای معمولی یا شامپو بچه استفاده کنند0لازم نیست از بتادین یا شامپوی خاصی استفاده نمایید)
  • در شستشوی سر باید کل سر شامل زخم پشت سر و مناطق کاشته شده به ملایمت و ارامی با دست شسته شود( در شستشوی سر از کنده شدن لکه های خون خشک شده و چسبیده به پوست سر با ناخن و یا با فشار زیاد جدا خودداری شود زیرا این کار باعث صدمه زدن به موهای کاشته شده می شود.)
  • ایستادن در زیر دوش معمولی پرفشار به مدت 2 هفته ممنوع است زیرا ممکن است با فشار اب موهای کاشته شده از جا کنده شوند.
  • برای خشک کردن سر موها از حوله نرم با احتیاط و ارامی استفاده شود( استفاده از سشوار داغ برای خشک کردن موهای کاشته شده مضر است و نباید استفاده شود)

دکتر غلامین کاشت مو را به سه روش :

برخی دیگر از خدمات دکتر غلامین :

برداشت خال

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

تزریق ژل

جوانسازی پوست

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

در صورت تمایل به دریافت مشاوره می توانید با دکتر محسن غلامین در ارتباط باشید .
با تشکر مدیریت سایت دکتر غلامین

درباره دکتر محسن غلامین | کاشت مو | لیزر موهای زائد

دکتر محسن غلامین با انجام خدمات کاشت مو ، لیزر موهای زائد ، برداشتن خال ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس ، تزریق چربی و ... 02144224969-02144224969 آدرس کلینیک در غرب تهران فلکه دوم صادقیه – ابتدای خیابان ستارخان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هفده + 4 =